25.05.2020
Stalo se

Zvuky z chodby panelového domu vzbudily podezření u jedné obyvatelky, že do vedlejšího bytu se zřejmě někdo dobývá, proto neváhala zavolat hlídku městských strážníků. Ta na místě spatřila podnapilého muže, který chtěl navštívit svou přítelkyni, žijící v tomto bytě. S ohledem na pokročilou noční dobu byl vyzván, aby z místa odešel, což následně udělal.

 

Skupinka mladíků svůj sedánek u místního OD pojala velmi nestandardně a obaly  od pochutin a pet láhve házela na zem kolem sebe. Přivolaní strážníci je po kontrole totožnosti vyzvali k úklidu nepořádku a následně je z místa vykázali.

                                              

Drzost občana PL nezná mezí. Nejen, že přímo v prodejně Kauflandu konzumoval potraviny, ale s láhvemi alkoholu schovanými po kapsách, se chystal odejít bez zaplacení. Při spatření strážníků městské policie začal utíkat zpět do prodejny, kde odhodil odcizené zboží do koše, avšak hlídce neutekl a na místě byl zadržen. Po nezbytných právních úkonem byl vyzván k uhrazení škody na majetku ve výši cca 750 Kč, což nebyl schopen, proto mu bylo sděleno, že celou záležitost dořeší příslušný správní orgán. O několik minut později se událost opakovala, kdy bylo strážníkům sděleno pracovnicí ostrahy, že se muž vrátil do prodejny, znovu si dává zboží do kapes a konzumuje zboží přímo z regálu a na upozornění, aby svého jednání zanechal, ženu fyzicky napadl. Tentokrát byla na místo přivolána i hlídka PČR a událost s navýšenou škodou poputuje ke správnímu orgánu.

 

Noční klid rušil hlasitou hudbou, křikem a pískáním obyvatel části Sosna natolik, že sousedé přivolali hlídku městských strážníků. Ta na místě zjistila totožnost nájemníka, který v přítomnosti hlídky hudbu utišil, ale odmítl záležitost řešit na místě. Po odchodu strážníků však reprodukovanou hudbu pustil schválně ještě hlasitěji, z tohoto důvodu mu byla strážníky za opakovaný přestupek udělena pokuta, kterou rovněž odmítl zaplatit, proto bude věc oznámená příslušnému orgánu MMT k dořešení.    

 

Při kontrole lokality Kanada, spatřila hlídka u vodní nádrže muže, chytajícího ryby. Na výzvu o předložení rybářského lístku reagoval slovy, že bohužel nemá nic u sebe, jelikož si doklady, které náleží k této činnosti, ponechal doma. Po kontrole totožnosti mu byl strážníky odebrán rybářský prut včetně navijáku, jelikož zde vyvstalo podezření, že by v uvedené činnosti nadále pokračoval. Záležitost bude postoupena k dořešení právnímu orgánu MMT.