20.05.2019
Stalo se

 

Mezi povinnosti držitelů psů je i označení psa evidenční známkou. Právě na tuto povinnost se zaměřila hlídka městské policie při namátkové kontrole, během níž bylo u tří zvířecích mazlíčků zjištěno, že jsou sice řádně přihlášeni, avšak známku s evidenčním číslem neměli psi na obojku, ani osoby je venčící při sobě. Ve všech případech byl tento nedostatek řešen domluvu.

 

V odpoledních hodinách oznámil občan lokality Sosna, že za jedním domem leží u pískoviště opilá žena, která upadla na zem. Z místní znalosti byla totožnost ženy strážníkům známa a po provedení pozitivní orientační dechové zkoušky prokazující přítomnost alkoholu 3,1 promile, rozhodla hlídka přivolat na místo RZS, která si dotyčnou převzala k ošetření.

 

Oslava v panelovém domě se ve většině případů nesetká s pochopením sousedů a to zvláště pokud trvá do časných ranních hodin. Nejinak tomu bylo i v případě oslavy, kdy hudba a zvučná mluva rušila ostatní obyvatele, kteří na místo přivolali hlídku městských strážníků. Nájemce bytu přiznal, že návštěva se za podpory hlasitých decibelů protáhla, avšak končí a přátelé v klidu odcházejí. Přestupek rušení nočního klidu strážníci vyřešili ihned na místě.