15.10.2019
Stalo se

 

Na žádost pracovnice RZS prověřovali strážníci městské policie oznámení o muži ležícím v čekárně na vlakovém nádraží. Hlídka na místě zjistila, že se jednalo o „starého známého" podnapilého muže, který ležel na sedačkách a svou špinavou obuví je znečistil. Dotyčný nebyl nijak zraněn a nestěžoval si na žádné zdravotní potíže. V přítomnosti hlídky vstal, sedačky očistil a po projednání přestupku z místa odešel. Poznatek byl pak zpětně předán RZS.

 

Ve večerních hodinách zaregistrovala hlídka na autobusovém stanovišti cyklistu, který jel vrávoravou jízdou, a když projížděl kolem odstavených vozidel TAXI, o jedno z nich se otřel a pokračoval v jízdě. Strážníci pojali podezření z podnapilosti, proto cyklistu zákonnými prostředky zastavili a vyzvali k prokázání totožnosti a k orientační dechové zkoušce. Z důvodu pozitivního testu bylo muži zakázáno pokračovat v další jízdě. Rovněž byl kontaktován řidič Taxi, který však neshledal poškození vozidla. Uvedený přestupek bude oznámen příslušnému správnímu orgánu MMT.

 

Strážníky městské policie kontaktoval muž, který při příchodu ke svému vozidlu odstavenému u obchodního domu zjistil, že má odřené a promáčklé přední a zadní pravé dveře, přičemž při příjezdu a zaparkování vozidla na parkovišti měl vůz v pořádku. Vzhledem k podezření ze spáchání dopravní nehody neznámým pachatelem byla informace předána dopravní Policii ČR Třinec. Policisté se na místo dostavili a událost si převzali k šetření.